işsizlik maaşı sorgulama ve başvuru 2014

işsizlik maaşı sorgulama ve başvuru 2014 evet saygıdeğer arkadaşlarım bu geceki konumda sizlere işsizlik maaşı sorgulama işleminin nasıl olduğunu ve nasıl başvurabileceğinizi yakından anlatmak istiyorum.işsizlik maaşı almak için hangi şartlar aranıyor işsizlik maaşı almak için ssk sgk gün prim günü olarak ne kadar prim günü olması gerekiyor belli bir prim günü olması gerekiyormu, yada işsizlik maaşı almak için 2014 yılları içerisinde en az ne kadar çalışmak gerekiyor, işten çıkış tarihinden itibaren ne kadar zamandan beri boşta durman gerekiyor ve ne kadar belli ücret tam net ücret maaş ne kadar işsizlik maaşı ve ne kadar ay yıl maaş alabiliyorsunuz, işsizlik maaşı 2014 almanın kötü yanlarıda varmıdır zararı bize ileride işsizlik maaşından para maaş almanın bir zararı dokunabilirmi zararı oluyormu?, bu konu hakkında sizleri değerlendirmek için araştırıyorum.

İşsizlik Sigortası Maaşı
İşsizlik maaşı uygulamasında bir diğer önemli nokta da; iş yerinden kendi isteği dışında ayrılmış olsanız bile 600 gün sigorta priminizin yatırılmış olması gerekir. Yani 3 yıl boyunca bir işyerinde sigortalı olarak çalışmış olmak gerekir. Buna bağlı olarak diğer bir kural ise işçinin son sigortalı olarak çalıştığı yerde 4 ay çalışmış olması gerekir. İşyeri iflas edenler ise ayrılma nedeni aranmaksızın işsizlik sigortası maaşı almaya hak kazanırlar. İflas edenler, işleri olmadığı için işletmesi kapananlarda işsizlik maaşı alma hakkına sahiptir.
İşsizlik Maaşı Hesaplama

İşsizlik maaşı başvurusu
yapmak için; gerekli şartlara sahip olan kişi, işten ayrıldıktan sonraki 30 iş günü içerisinde, SGK ya başvuruda bulunmak zorundadır.Şahsen başvurularda Nüfus cüzdanı yeterlidir. İnternet üzerinden yapılacak olan başvurularda ise TC. kimlik numarası yeterlidir.
2011 İşsizlik Maaşı
Başvurular sonunda İŞKUR şartları araştırır ve değerlendirmeye alır. İşsizlik maaşı alma şartlarınız olumlu ise işsizlik maaşı alma süresi ve miktarı hesaplanarak, her ay sonunda banka hesabınıza ödeme yapılır.
İşsizlik maaşı hesaplanırken kurum; kişinin son 4 ay içerisinde işyerinden ödenen primlerini göz önünde bulundurur. Primlerin düzenli yatırılmış olması büyük etmendir. İşçinin aylık bürüt maaşı, günlük – haftalık ortalama geliri gibi faktörlerin kısmen %40’ı işsizlik maaşı oranı olarak belirlenir ve ödeme yapılır. İşsizlik maaşı oranı asgari ücretin bürüt % 80’ ini geçemez veya asgari ücretin bürüt %40’ı altına inemez.
İşçinin son çalıştığı işyerinde, son 4 ay içinde yatırılan sigorta primlerinin miktarı işsizlik maaşını etkilemektedir. İşsizlik maaşı oranları kanunen belirlenen asgari ücrete göre de değişiklik göstermektedir. Yani asgari ücret arttıkça işsizlik maaşı ödemeleri de o derece artacaktır. Hesaplamalarda o oranlarda değişiklik gösterecektir.
İşsizlik Maaşı Başvurusu
Kişinin işsiz kaldığı bir dönem, işsizlik maaşından yararlanabilmesi için mutlaka sigortalı işçi olarak çalışmayı önemsemesi gerekmektedir. Bu haklarınızı kullanabilmeniz için işe girerken şartlarınızı kesin belirlemeli, sigortasız olarak çalışmayı reddetmelisiniz. Bu şekilde ülke genelinde sigortasız işçi çalıştırılmasının da önüne geçilmesine katkıda bulunursunuz. İşçi haklarına da sahip çıkılmış olur. Bireyler de işsizlik dönemlerinde mağduriyet yaşamazlar.

kaynak: ssk.org
işsizlik maaşı sorgulama

işsizlik maaşı hesaplama

işsizlik maaşı başvurusu

işsizlik maaşı şartları

işkur

işsizlik maaşı nasıl alınır

işsizlik maaşı hesaplama 2013

işsizlik maaşı hesaplama 2012
işsizlik maaşı hesap makinesi

işsizlik ödeneği hesaplama

işsizlik maaşı nasıl alınır

asgari ücretli ne kadar işsizlik maaşı alır

işsizlik maaşı hesaplama

işsizlik maaşı hesaplama tablosu

işsizlik maaşı hesaplama 2012

işsizlik maaşı hesaplama 2012 motoru
işsizlik maaşı başvuru nereye yapılır

işkur

işsizlik maaşı başvuru şartları

işsizlik maaşı başvuru şartları 2012

işsizlik maaşı başvuru dilekçesi

işsizlik maaşı başvuru süresi

işsizlik maaşı şartları

işsizlik maaşı başvuru formu
işsizlik maaşı şartları 2012

işsizlik maaşı hesaplama

işkur işsizlik maaşı şartları

işsizlik maaşı şartları nelerdir

işsizlik sigortası

e devlet

sgk

işsizlik maaşı şartları 2013
işsizlik maaşı kaç lira

işkur

işsizlik maaşı kaç kez alınır

işsizlik maaşı kaç ay alınır 2013

işsizlik maaşı ne kadar

edevlet

sigorta sorgulama

işsizlik maaşı kaç ay veriliyo
işsizlik maaşı almak için şartlar

işsizlik maaşı almak için ne kadar çalışmak gerekir

işsizlik maaşı almak için gereken evraklar

işsizlik maaşı almak için kaç ay çalışmak lazım

işsizlik maaşı almak için başvuru

işsizlik maaşı almak için ne kadar çalışmak lazım

işsizlik maaşı almak için işten çıkış nedeni

işsizlik maaşı almak için gerekenler

Comments

comments

e-memurlar.com